Manali - Taglang La: motociklu per Himalajus

Ištarėm stebuklingą žodį, ir du dviračiai pavirto vienu galingu burzgiančiu padaru, kurio vardas Royal Enfield ar trumpiau Bullet.

Yra sukurtas mitas apie Harley Davidson ir Route 66 Amerikoje, bet pravažiuoti tarp Manali ir Leh Indijos Himalajais Bullet'u yra dar "geriau". Koks parpimas, kokia anglų laikų klasika! Tiesa, pirmą kartą užsėsti ant jau daug gyvenimo mačiusio Bullet'o - tai tas pats kaip sėsti į svetimą Moskvičių ir tikėtis, kad imsi ir važiuosi... Iš pradžių reikia tapti mechaniku. Pirma diena buvo pažintinė, antrą dieną išvažiavome jau su daiktais, bet nulėkėm tik 35 km ir nulūžo bėgių svirtis, tad teko grįžti atgal ir pakeisti vieną varžtelį (!), trečią dieną vėl ryžtingai pajudėjus iš Manali,  Bullet'as ko tai ėmė ir  atkakliai užgeso nuvažiavęs tik tris km nuo miestelio. Jei ne Tomo atkaklumas, šioje vietoje jau būtumėm visą šią aferą baigę, bet judėjome toliau. Ketvirtą dieną pradūrėme padangą, o jau nuo čia ir prasidėjo visas gėris. Likusias dienas lėkėme kaip ant sparnų, išsišiepę kaip mėnuliai, jokių netikėtumų, matyt, pagaliau  Bullet'ą prisijaukinome.


Iš pradžių meistrelis nupiešė numerius, tada mūsų pageidavimu suremontavo spidometrą, prisuko veidrodėlį...

Išlydįdamas į kelionę surado  moco dokumentus, net draudimą davė.

Dar atšviežino sankabą (prisimenat ant Rohtang La koks purvas!) ir įdėjo vieną atsarginę...

Antrą kart sugrįžus pakeitę nulūžusį varžtelį ir įdėjo naują tarpinę.

Pergalingi pietūs mėlynoje palapinėje ant Rohtang La viršaus.

Prieš Keylong miestelį užsipilame degalų, o kita degalinė už 365 km

Iš tokių puodelių arbatos nebuvome gėrę ištisą amžinybę, vis stiklinės ar metaliniai indeliai :)

Sarchu mechanikas neturėjo rakto ratui atsukti, tad iš važiavom toliau, tikėjomės kitą palapinių miestelį už 90 km pasiekti.Tačiau nepasiekus Pang palapinių kaimelio teko prašyti kitų motociklistų pagalbos.
Ufonautai ant Lachulung La perėjos 5065m


Rytas Pang stovykloje

Moteriškės pusryčiauja

Pang kaimelio mechanikas

Pang kaimelis

Sutikome du anglus, kurie legaliai (laikinam naudojimui) įsigijo du krovininius tuk-tuk'us. Mums jau ir ankščiau atrodė, kad Marčius ir Co nepakankamai stengėsi...Dar vieni pietūs saulės atokaitojeIštikimiausių skaitytojų pageidavimu - mes :)

Ar ne juokingai ir spalvingai mes atrodome? Juokingi ir Indai su savo propaganda, net nuotraukoje matyti, kaip kažkas bandė žodį "world" užtušuoti. 5330 m yra antras pagal aukštumą  mašinų kelias Indijoje, bet pasaulyje yra keletas ir dar aukštesnių. Nors mums tai yra pats pats aukščiausias kelias :)Gausiai prisipyškinom didvyriškom pozom...

6 komentarai:

Anonimiškas rašė...

kaip įdomiai veiksmas pakrypo... motociklas...
anonims

Kristina rašė...

Na čia šitom nuotraukom sakyčiau komentarų nebereikia......

Inga rašė...

O čia man taip pasirodė, ar tikrai jūs tik su vienu šalmu važiavot?

Jurgita ir Tomas rašė...

Na taip, šalmą turėjom tik vieną. Taip jau gavosi. Bet ir juo per daug nepiktnaudžiavom, tik per lietų ir šaltį :)

Kristina rašė...

Šalmas iš viso silpnai nuotraukose figūruoja.... Užskaitau Inga tavo atradimą, nes nuotraukoje žodį ufonautai supratau tiesiogiai ir net nepagalvojau, kad šalmas ne ufonautų, o motociklininkų būtinas atributas.... :)

Lauryna rašė...

Motociklas. NUOSTABU. Ir iš viso, viskas nuostabu. Puiku, tobula. Labai gražios nuotraukos, pasaka.

Rašyti komentarą