Turkija, kur keliai atkartoja kalnų linijas

Jau pripratom prie minaretų bokštų, kyšančių virš kiekvieno kaimelio, išmokom kaimo skylutėj nusipirkti makaronų, kiaušinių ar jogurto kuriuos ištraukia iš po prekystalio, degalinėje stengiamės duoti tiksliai, nes gražos gali ir nesulaukti. Malonu, kai pravažiuojančių mašinų vairuotojai pypuoja ir mojuoja, sustojus prie kelio ženklo neprašomi žmonės prieina ir nukreipia teisinga arba kaip jiems atrodo teisinga :) linkme, bandelių kepėjas, laivelio kapitonas, parduotuvės savininkas vaišina arbata. Smagu, kai keliai geri, vaizdai gražūs, oras geras ir pro minaretų garsiakalbius kalnais aidi kvietimas maldai. Bet, kaip filmuose rodo, žmonės čia nesielgia, tai yra išgirdę nepuola ant žemės kur stovėję ir nekalba maldų :), elgiasi kaip ir pas mus bažnyčios varpams skambinant, tai yra ir galvos nepasuka. 

Kas nustebino, tai kalnai pasukus į Turkijos gilumą. Tokiais gražiais dar nevažiavom :) Iš pradžių Juodosios jūros pakrantėje buvo statūs ir apžėlę, augo figos, lazdyno riešutai, pomidorai, svogūnai, vaikštinėjo vėžliukai (vienoje vietoje net tris sutikom), vėliau kalnai tapo statūs ir sausi, dirva raudona, medeliai kur ne kur, iki kiekvienos pasodintos pupos atvestas vanduo.

Čia jau vyrų pasaulis. Kiekvieno kaimelio centre yra kelios kavinės, kur sėdi vyrai. Sėdėdami kartais geria arbatą, kartais kortom pliekia ar įsitraukę į kitą stalo žaidimą būna, kartais tiesiog šiaip stebi kaip diena slenka pro šalį. Vyrus pamatysi už prekystalių, pardavinėjančius limonadą, arbūzus, duoną ir moteriškus apatinius. Moterys dažnai apsigobę skarelėmis ir dėvi paltukus, nors yra nemažai merginų trumpomis rankovėmis ir palaidais plaukais. Pasirodo, mokykloje draudžiama ryšėti skaras, bet po pamokų dalis merginų dengia plaukus po įvairiaspalvėmis skaromis ir atitinkamai rengiasi. 

Turkų kalba nepanaši į jokią kitą mums girdėtą kalbą, tad nors jau dvi savaitės kaip Turkijoje, nedaug pasistūmėjome nuo pačių pagrindinių frazių. Pailsėjusiems protams sunku įsiminti tokius derinius kaip BUrada kamp jepabiLYR  MYjez.
  

Tokių sraigių pilnos pakelės, net balta. Jos taip pat  lipa ant namų sienų.
11 komentarų:

Inga rašė...

Visur kur žiūri molio spalva...
O Jums tikrai skani ta arbata? Esu gėrusi turkiškos arbatos Lietuvoje,man ji buvo fui fui....o gal tik turkiška arbata Lietuvoje tokia yra :)

Jurgita ir Tomas rašė...

Arbata kaip arbata, niekuo nesiskiria nuo tos, kurią gerdavome namie, tik nusipirkti jos galima dideliais pakais po kilogramą:)

Kristina rašė...

Labai grazu. Labai labai grazu... Ech gaila, kad as net trisdesimt kilometru neapsiverkus negaliu numinti, tai man tokiu vaizdu ir nematyti...
Jus saunuoliai!!!

Birute rašė...

Juokas ima, kai mūsiškiai didžiuojasi žemaitukais nujosiantys iki Juodosios jūros ir taip įveiksiantys 2000 km. Jūs jau dabar dukart tiek numynėte dviračiais... Tuo viskas ir pasakyta...Tegu vėjas jums į nugaras...

Lauryna rašė...

Labai gražios jau tos spalvos...
Ta raudona žėmė, pavienia(o kai kiur visai ir nepavieniai) medžiai ir žydras žydrutėlis dangus.
Ach, ir toliau jums tokių spalvų!
lauryna.

Egle rašė...

Komentuoju dar is Pietu Amerikos, taciau is metu trukmes keliones liko vos menuo :) Tad, vis daugiau laiko atsiranda internetui, skaitinejimui. labai dziaugiuosi atradus jusu blog'a - labai grazios nuotraukos, idomus tekstai, bus ka veiki :) Tik, nerandu kad naujuose tekstuose butu galima komentuoti..
sekmes jums!

Unknown rašė...

Na, neįtikėtinai gražu. Didžiuojuosi, kad kalnų dviračiai taip pagelbėjo jums ir sugebėjote su jais sukurti įspūdingą kelionę.

aura rašė...

Turėjo būti labai įdomi kelionė dviračiais. Tikrai puikus sumanymas keliauti kitaip, nei įprasta. Aš labai norėčiau išbandyti šį būdą. Internete mirga pasiulymai i Turkija, turbūt reikėtų jais pasinaudoti. :) O turkiška arbata visai skani ir mane ja vaišino, tik kiek stiproka.

aura rašė...

Turėjo būti labai įdomi kelionė dviračiais. Tikrai puikus sumanymas keliauti kitaip, nei įprasta. Aš labai norėčiau išbandyti šį būdą. Internete mirga pasiulymai i Turkija, turbūt reikėtų jais pasinaudoti. :) O turkiška arbata visai skani ir mane ja vaišino, tik kiek stiproka.

Andrėja rašė...

Super vaizdai, man dar neregėta ir nepažinta Turkija. Taip norėčiau pažintinės kelionės į Turkiją... Smagu būtų pakeliauti ir aplankyti įvairiausias vietas.

Liepa rašė...

Noręčiau pasiteirauti, kaip dviračius nusigabenote į Turkiją ar nuomovotės ? Nes aš svarsčiau galimybę, pasinaudoti kurjerių paslaugomis į Turkiją ir nusiųsti dviratį, jeigu įmanoma. Gal taip būtų pigiau, nes savas dviratis yra savas. Geriau nei nuomotas.

Rašyti komentarą