Manali - Delhi


Jau prieš įvažiuodami į Indiją skaičiavom, kaip čia ir kalnus pamačius, ir dar suspėjus savomis jėgomis iki lėktuvo nuvažiuoti. Motociklo išsinuomavimas viską išsprendė. Grįžom į Manali, sėdome ant savo dviračių ir ramiai pasiekėme Delį.

Porą dienų važiavome vis dar kalnais, paskui pasukome į mažesnį keliuką ir kalvos tapo negailestingai stačios. O tada jau prasidėjo lygumos. Po gan ilgo laiko ‘pramankštinom’ ir greičiausias pavaras, dūmėme pro ryžių, medvilnės laukus. Laukai, gavę lietaus, atrodė taip gaiviai ir žaliai, kaimeliai tokie ‘indiški’, pilni žmonių, gyvulių, eismo. Važiuoti mums labai patiko, radom smulkesnius, gan ramius, kokybiškus kelius, eismas nevargino.

O Delis tai visiškai nustebino, keliai platūs, geri, yra šviesoforai, žiedai ir, kas svarbiausia, kelio ženklams paklūsta didžioji dauguma eismo dalyvių. Mieste susukome apie šimtą kilometrų ir jautėmės beveik kaip Europoj.

Po ryžių atėjo eilė kiaušinienei :)

Paliekam Manali, o taip pat ir snieguotas viršūnes.

Kai nėra tilto...

Dar viena medituojanti beždžionė. OMMM...


Atsiliekam mes kiek su nuotraukomis. Jau ir keturioliktą tūkstantį susukom :)

Tokiu keliu važiavom tik aštuonis kilometrus.

Rankų darbo bandutės nuo saulės slepiamos po šiaudų kaugėmis.


Turbanuotieji sikhai.

Dramblys ir chebrytė.

Chebrytė iš arčiau.
Indai tiesiog nugara jaučia, kad juos fotografuoti.Kiekvienas kaimas turi balą buivolams maudytis. O baloje ir drabužius patogu skalbti.
Ramūs tie indai, miega pogulio kaip kūdikiai.

Tomas sustojo prie bankomato, tai Jurga į vieną pusę pykšt....

...į kitą pusę pykšt. Miestelio centras prieš septynias ryto.

Negalvokit, kad Indijoje visos gatvės ir pakelės tokios. Bet...


Šventų beždžionių rytinis pamaitinimas. Žmogus nuo motorolerio mėtė maistą ir kažką šūkaliojo, kaip įtariam "O šventos beždžionės šion, vaišinkitės kiek telpa, bet ir šventom karvėm palikit", o pats dūmė tolyn, matyt, kad pačio pagavusios neprarytų.


Arkliai didvyriai ir arkliai eiliniai...


Į Indijos sostinę pavyko įvažiuoti per užpakalines duris. Net neįtartum, kad už 15 km Delis, 16 milijonų miestas.


Delio senamiestis. Pataikėm labai laiku. Ryte gatvės jau daugiau mažiau pašluotos ir dar neužtvindytos žmonėmis bei šiukšlėmis.


Lankytinų objektų fragmentai.
Šituose maišuose - prieskoniai. Pro šalį važiuojant nebuvo kuo kvėpuot, akis graužė.Maisto pardavėjas apspistas alkanų indų.

Skanus indų maistas.

Turgelis naktį pro viešbutėlio balkoną.Delio oro uosto komfortai.

1 komentaras:

Kristina rašė...

Sveiki, žinau, kad jau ir Tailandą pervažiavote ir su nuotraukomis atsiliekate, bet labai džiugu pasižiūrėti ir paskaityti jūsų keliones ir klajones. Kažkaip net liūdna pasidarė, kad egzotiškos nuotraukos iš Indijos jau paskutinės.
O paskutiniai komentarai apie Indiją būtų tokie: paskutinę dieną oro uoste Tomas jaučiasi, kaip tikras indas...

Rašyti komentarą