Kertame pusiaują. Pare-Pare (Sulawesi) - Nunukan (Borneo).

Šį kartą kruizas buvo visai pavykęs. Laivu kiaušinių plaukė daug kartų daugiu nei žmonių. Žmonių plaukė kokius tris kartus mažiau negu gultų, jau neskaitant gultų, užkrautų kiaušinių dėžėmis. O viršutiniai laivo aukštai su kajutėmis iš viso buvo negyvenami. Du vakarus, dvi naktis ir du rytus denį turėjome išskirtinai sau. Niekas iš keleivių nerodė susidomėjimo aplinka - besikeičiantys debesys, Sulawesio kranto linija, pora delfinų, be bangelės vandenynas plukdantis tonas šiukšlių buvo mūsų vienų.

Dar gerokai prieš patenkant į Sulawesį mus viliojo miestas Toli-Toli. Galvojom, kad simboliška būtų buvę iki ten nuvažiuoti dviračiais. Gavosi kiek kitaip. Iš laivo žvelgėme į Toli-Toli, o paskui nuplaukėme dar toliau.

Tada kirtome pusiaują. Apturėjome trumpiausią saulėlydį. Alpink telkšojo ramūs ramūs vandenys.Štilis.

Nunukane net akiniai rasojo nuo drėgmės ir karščio. Borneo sala. Dieną pabandėme pavažiuoti kairę ir į dešinę, bet nepamatėme nieko, dėl ko būtų buvę verta pasilikti dar dienelę kitą. Ant pečių susinešėme dviračius į nedidelį laivą, o jis mus nuplukdė į Tawau - jau Malaizijai priklausantį miestą.

Prisipažinsim, su noru palikome Indoneziją. Bet mielai dar kartą į ją grįžtume.Vis tik įdomi šalis, egzotiška, turinti visko daug, ir dar nevisai viskas nublizginta ir padėta turistui suvirškinti. Žmonės kaimeliuose gyvena labai paprastai - kas rytą apsišluoja aplinkui ir išmeta šiukšles į priešais telkšantį vandenyną, piketuoja gatvėje, kad valdžia išleistų iš cypės vietos didvyrį, kuris nacparke žvejojo senais tradiciniais metodais - bombomis ir su džiaugsmu sveikina kiekvieną pro šalį minantį dviratistą.

Keleiviai jau visi seniai sulipę į laivą, o kiaušinius vis dar krauna ir krauna :)

Toli liko Toli-Toli, o mes nuplaukėme dar toliau.


Maistas buvo įskaičiuotas į bilieto kainą :)


Nauji marškinėliai.

Trumpiausias saulėlydis ties pusiauju.

Tomas, žvelgiantis į pusiaują :)

Mes abu ant pusiaujo, o fone trumpiausias saulėlydis :)

Štilis.


Artėjam prie Nunukan miesto Borneo saloje.

Nunukano uostas.

Pasienio kateris su patranka.

Laivo įgula.

Nunukano krovikai.

Tuoj ir mūsų dviračiai keliaus į laivą, kuris mus išgabens iš Indonezijos.3 komentarai:

Anonimiškas rašė...

Išties labai gražūs debesys-daug debesų...Ir judu panašėjate į tuos pusiaujo gyventojus...Nauji Jurgos marškinėliai irgi gražūs, o Tomo barzda labai jau stilingai atrodo...Miesto pavadinimas(Toli- Toli) tiksliai apibūdina jūsų pačių situaciją-iš tikrųjų esate toli toli nuo Lietuvos... Sėkmės jums.

Anonimiškas rašė...

Laimingų Naujųjų ten, kažkur pasaulio tolybėse...

Unknown rašė...

Su Naujaisiais! Tegu jie būna dar įspūdingesni, vien gėrį sėjantys, daug daug žadantys...Stiprybės jums!
Rūta.

Rašyti komentarą