Šri Lanka: antra nieko neveikimo savaitė

Per antrą savaitę Šri Lankoje nuveikėm tik vieną svarbų darbą – prasitęsėme vizas. Vienuolika dolerių žmogui ir dabar galime legaliai nieko neveikti tris mėnesius. Na, tikimės, kad gal tiek ir neprireiks, nes matuojant kilometrais šalis visai mažutė. Bet kai per pirmas dvi savaites numynėm nepilnus du šimtus kilomertų, iš kurių tik pusė “į priekį”, apsidrausti nepamaišys. Kol kas viskas labai įdomu ir egzotiška, tad norisi neskubėti ir apžiūrėti kiekvieną kampą.

Dabar judame pakrante į šalies pietus. Iš vienos pusės vandenynas, iš kitos geležinkelio bėgiai, kurie kartais metasi į kitą kelio pusę ir kuriais gan dažnai pradunda sausakimši traukiniai. Tačiau vos tik radę pretekstą pasukam nuo didkelio ir atsiduriam tarsi kitame matavime: tylu, ramu, žalia, maži namukai, prabangūs namukai, budistų šventyklos, vienas kitas tuktukas, motociklas, moterys su skėčiais... Tarp kitko, skėtis, pasirodo, čia vienas naudingesnių daiktų. Kai lyja, o lietinguoju sezonu lyja dažnai, jis saugo nuo lietaus, kai šviečia saulė, o sausuoju sezonu ji kaitri, jis saugo nuo saulės spindulių. Kai per lietų važinėjome Negombe ir visi, net ir dviračius minantys žmonės, pasislėpė po skėčiais, vienas nustebo, kodėl mes neišsitraukiam savųjų.


Matėm katalikų bažnyčių, budistų stupų, induistų šventyklų bei musulmonų mečečių visai netoli viena kitos. Čia gali tikėt kuo nori. Pasišnekėjus su viešbutėlio savininku, jis prisipažino, kad yra krikščionis, bet turėdamas laiko užsuka ir į budistų šventyklą. Iš jo iš išgirdom posakį, kad žmonės kaip rankos pirštai – visi skirtingi, bet visi ant tos pačios rankos ir visi reikalingi.
7 komentarai:

Kristina rašė...

Oho !!!!!!!!!......

Unknown rašė...

Ohoho!!!

Kristina rašė...

Pastebėjimai:
O Tomas jau žiūriu kaip tikras vietinis, laukia kol iš palmės kas nors nukris :))))

Birute rašė...

Žalia ir šilta, o kai yra kokosų, tai nė gulbės pieno nebereikia...

Unknown rašė...

Labai gera jus abu matyti kartu tokius laimingus vienoje foto. Šaunuoliai.
Linkiu ir toliau geros nuotaikos, nuostabių vaizdų, ir kad dviratukai atlaikytų tokį krūvį.

Kristina rašė...

"SPORTO GAMOS" dviraciai JEGA!!!!!!!!!!, o ir maikutes labai grazios :)))) ir fotogeniskos :))))

Lauryna rašė...

Labai labai labai labai gražus tas didelis mielas dramblys, ir tas mažas neatpažįstamas gyvūnėlis.
Labai įdomios gėlės, augalai ir palmės.
Ir pažįstami ir nežinomi augalau, gyvūnai... Viskas taaaip smagu.
:)
Lauryna.

Rašyti komentarą